Головна РеєстраціяRSS
Вітаю Вас, Гість
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 69
Показано матеріалів: 61-69
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7

    Бібліотека села Дружби багато робить для роз'яс­нення економічної політики Комуністичної партії, чим надає допомогу місцевій партійній організації у ко­муністичному вихованні трудівників" села.
    Запам'яталася, приміром, колгоспникам читацька конференція «Як дбаєш, так і маєш». Це було своєрідне обговорення матеріалів лип­невого (1978 р.) Пленуму ЦК КПРС. На конференції виступали секретар парторганізації колгоспу Я. М. Лесюк, голова Профкому А. О. Ромашок, спеціалісти господарства. Вони розпо­віли трудящим про хід ви­конання соціалістичних зо­бов'язань колгоспу, його економічні завдання на май­бутнє.
    Цікаво пройшов також вечір «Комуністична партія України — бойовий загін КПРС», на якому було зро­блено огляд літератури «Борці за велику справу на Україні», присвячений жит­тю і діяльності комуністів, що боролися за щасливу до­лю українського народу. У бібліотеці періодично орга­нізовувались книжково-ілюстративні виставки і «Кличуть вперед мудрої партії плани», «Нас велика партія в комунізм веде», «Перспек­тиви, розвитку сільського господарства» та інші. Го­туючи той чи інший захід, завідуюча бібліотекою Н. М. Гладун залучає до участі в ньому молодь села. З ентузіазмом наприклад, підготували комсомольці конференцію «Руки міцні, серця молоді на славу тобі, Бать­ківщино», присвячену тру­довим внескам молодих колгоспників. Цікавими і хвилюючими були виступи Ніни Токмини, Петра Філіпчука, Олександра Ко­вальчука. Учасники конфе­ренції ділились своїми дум­ками про те, як краще ор­ганізувати свій трудовий день, щоб в строк виконати соціалістичні зобов'язання, запевняли, що будуть і на­далі гідно продовжувати справу батьків.
Л.Шаманська,методист центральної ра­йонної бібліотеки.
Прапор перемоги,1979,22.02
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 427 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

   Важливу роль у комуні­стичному вихованні трудя­щих відіграє атеїстична ро­бота культоосвітніх закла­дів. Дійовою її формою е пропаганда природничо-наукових її атеїстичних знані.. У бібліотеках району вона проводиться у двох напрямках. Це — пропаган­да літератури, яка покли­кана впливати па форму­вання наукового світогляду читачів, і літератури, по­в'язаної з охороною і збе­реженням природних ба­гатств .
    Певний досвід у цьому напрямку нагромадила біб­ліотека села Дружби, де завідуючою Н. М. Гладун. Фонд сільської бібліотеки в достатній кількості уком­плектований творами кла­сиків марксизм у-ленГнізм у, літературою, яка розвінчує догми релігійних служите­лів, «божествені чудеса». Зокрема, на полицях і стен­дах розміщено чимало ви­дань з основ суспільних на­ук, розрахованих на тих, хто тільки розпочинає озна­йомлення і вивчення при-родннчо-наукової літерату­ри. Серед них найбільшою популярністю у сільського читача користуються твори серії «Життя рослин», а та­кож книги популярного ав-піра І. Акімушкіна «Світ І тварин». Культпрацівники І вміло пропагують ці та ін-I ші твори серед тваринників, І механізаторів, рільників.
    На фермах, І тракторних і польових станах Н. М. Гла­дун разом зі своїми актив­ними помічниками проводить бесіди, організовує книж­кові виставки, полички. Особливо велику увагу приділяють тут роботі з підростаючим поколінням. До їхніх послуг — цікаві художні і науково-популяр­ні твори, які розповідають про наукові досягнення ра­дянського народу, зокрема, у космосі, цим самим роз­вінчуючи брехливі тверд­ження служителів культу про всемогутність неісную­чого бога.
   Хорошою наочністю для дорослих і дітей є розкриті тематичні полички «КПРС і Радянська держава про охорону навколишнього се­редовища», «Як виникло життя на землі», «Правда про релігійні свята» та ін­ші. Тут, здебільшого, тво­ри, які вийшли в світ ос­таннім часом.
    У читальному залі біб­ліотеки оформлено книжко ву виставку «Наука про небо, Землю і людину». її доповнюють естетично упо­рядковані альбоми «Облич­чям до сонця», «Релігія очима художників», «З но­вими обрядами — до кому­нізму». Цікаві матеріали, фотокартки повідомляють про падіння престижу ре­лігії в процесі пізнання людством таємниць навко­лишнього середовища, про посилення недовір'я тру­дівників до релігійних «чу­дес», про переваги нашого радянського способу життя. Біля виставки часто прохо­дять змістовні бесіди по книгах, які тут демонстру­ються. Проте не лише бесідами обмежуються культпраців­ники у проведенні атеїстич ної роботи. Зокрема, вели кий інтерес у читачів вик­ликала читацька конферен- ція «Медицина і релігія — несумісні», яку провели спільно з первинною органі­зацією товариства «Знан­ня». На ній розглянуто пи­тання «Соціалістична дер­жава на сторожі охорони здоров'я радянських лю­дей», «Медицина в бороть­бі з релігійним світогля­дом», «Наука і релігія про здоров'я людини», «Наука і релігія про таємничі явища людської психіки». З ними' виступили активні по мічпикн культоосвітніх пра­цівників завідуюча фельд­шерсько-акушерським пунк­том Г. Д. Черняк, акушерка К. М. Присяжнюк, вчи­телі Е. Й. Савич та Г. І. Бурмай. А розповіді виступаючих О. І. Галєнди й П. С. Тарнавського на тематичному вечорі «Хімія-чудесниця» підтверджувалися хімічни­ми дослідами, які розвінчували релігійні «чудеса».
    В індивідуальній роботі з віруючими, під час бесід, лекцій культпрацівники ши роко використовують біб­ліографічні огляди літера­тури «Охорона природи - всенародна справа», «Жит­тя відкрило їм очі» та ряді інших. Розповідаючи про релігію та її реакційну суть, про боротьбу науки проти марновірства., про докорінні протилежності між релігійною і комуніс­тичною мораллю, працівни­ки бібліотеки тим самим виховують в односельчан почуття радянського патрі­отизму і пролетарського інтернаціоналізму, непри­миренність до всього, що, стримує впевнений поступ Країни Рад до комунізму.
С. МАТВЄЄВА, завідуюча методично-бібліографічним відділом центральної районної бібліотеки. Прапор перемоги, грудень,1978.
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 436 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

   У пропагандистській ді­яльності бібліотеки села Дружби чимало місця від­водиться ознайомленню чи­тачів з матеріалами, що розповідають про славний шлях надійного помічника партії — Ленінського ком­сомолу.
   Особливу увагу читачів привернула монографія В. Д. Гайбонюка «Так гар­тувалися сильні духом», в якій розповідається про участь комсомольців Ровен-щнни у героїчній боротьбі радянського народу проти гітлерівських окупантів та українських буржуазних націоналістів, про самовід­дану црацю молоді на відбудові народного госпо­дарства. Тому ми органі­зували обговорення цієї монографії. У проведенні цього за­ходу активну участь взяли М. П. Соболевська, О. В. Ковалик, В. Г. Орловський та інші комсомольці села, їх цікаві, ґрунтовні розпо­віді дозволили присутнім глибше зрозуміти історичні події на Ровенщині.
 Н. ГЛАДУН, завідуюча бібліотекою – філіал.
Прапор перемоги, 1978,19 вересня.
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 480 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

    У нашому районі постійно розширюється сфера ідеоло­гічного та естетичного впли­ву бібліотечних закладів. Це стало можливим завдя­ки тому, що культпрацівни­ки постійно поліпшують форми і методи бібліотеч­ного обслуговування. Неда­ремно половині бібліотеч­них закладів району при­своєно звання «Бібліотека відмінної роботи». Зараз послугами цих закладів ко­ристуються 87 процентів дорослого населення і всі діти шкільного піку. Зросла і видача галузевої, сус­пільно-політичної літера­тури.
   Працівники філіалів про­водять чималу культурну і політмасову роботу, доби­ваючись щоб всі спеціаліс­ти, більшість колгоспників та учнів систематично кори­стувались бібліотечними кни­гами, щоб трудящі району глибоко усвідомили велич і складність завдань, постав­лених ХХУ з'їздом КПРС.
   З цією метою кожний біб­ліотечний філіал старається вчасно здійснити свій ком­плексний перспективний план роботи. Візьмемо, на­приклад, лідерів бібліотеч­ного обслуговування мину­лого кварталу. Це — біблі­отеки сіл Дружби Немирівки, Боратина. Завідуючі Надія Микитівна Гладун, Віра Йосипівна Кіщук, Марія Тихонівна Мамчур най­більшу увагу в своїй робо­ті звертають на залучення працівників сільського гос­подарства до читання ви­робничої і суспільно-полі­тичної літератури, яке ста­новить тут відповідно 22 і 12 процентів. стараються щомісяця проводити у сво­їх бібліотеках культурно-масові заходи, не говорячи вже про організацію різно­манітних тематичних огля­дів та переглядів літерату­ри, днів спеціаліста, книж­кових виставок. Так, при­міром, за минуле півріччя в Дружбівськїй бібліотеці було організовано чотири читацьких конференції, в основному присвячених юві­лею Ленінського комсомо­лу, 16 переглядів літерату­ри, ЗО оглядів книг, оформ­лено 29 книжкових виставок, ЗО папок та проведено ба­гато іншої культурно-масо­вої роботи.
    Чимало хороших справ і на рахунку інших бібліотек району, зокрема, Теслугівської, Острівської, Козинської. Недарма результати районної перевірки свід­чать, що майже всі бібліо­течні працівники, виконую чи постанову ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про заходи по дальшому поліп­шенню культурного обслу­говування сільського насе­лення», активно включились у боротьбу за присвоєння нашій бібліотечній мережі звання «Район відмінного бібліотечного обслугову­вання»:
Н. ЛЕМЕШКО, директор центральної районної бібліотеки.
Прапор перемоги,1978р.
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 443 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

    Особливою повагою кори­стуються в нас люди, які вміють швидко знаходити контакт із слухачами, за дорученням парторганізації несуть у маси полум'яне слово партії.
   Серед активістів села Дружби — бібліотекар На­дія Микитівна ГЛАДУН Двадцять п'ять років віддала вона улюбленій справі, стала одним з кращих агітаторів місцевого колгоспу «Кому­нар».
Прапор перемоги , 25 березня 1978р.
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 495 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

   
Включившись в облас­ний огляд по інтернаціональному та патріотичному вихованню населення, Дружбівська сільська бібліотека спільно з комсомольською організацією колгоспу «Комунар» та товариством «Знання» провела ін­тернаціональні та народні читання про комунізм, цикли бесід з ви­користанням кінофільмів та діафільмів. Цікаво пройшли тематичні вечори «Молодим будувати комунізм», і «Сучаснику, твоїми рука­ми, твориться історія». Була проведена конфе­ренція «Бойовий шлях комсомолу Ровенщини» і дитячий ранок «Запа­м'ятайте їх імена».
    Прочитані огляди лі­тератури «Подвиг в ім'я Батьківщини», «Вороги дружби і братерства». Читачі з захопленням обговорили книги пись­менника В. Козаченка «Блискавка», А.
    Марченка «Ніна Сагайдак» та висловили свої думки під час перегляду літе­ратури «На вогненних рубежах».
    Оформлено книжкові виставки та відкриті по­лиці «За щастя і мир на землі», «Честь, відва­га, мужність». З успіхом пройшов тематичний ве­чір «їх подвиги жити­муть у віках». Кавалер ордена Слави П. М. Андросюк розповів про трудність фронтових до­ріг, а Г. І. Бойко, згадав про мужність товаришів в боротьбі з фашистсь­кими загарбниками, по­ділився спогадами про бої, за які був нагород­жений 9 орденами і медалями.
    — Пам'ять про вас, герої, — заявив від іме­ні учнів і молоді піонер Дружбівської восьмиріч­ної школи С. Федорук, — ми пронесем у тися­чоліття. Адже нам бу­дувати комунізм.
     Читачі довго простою­ють біля матеріалів книжкової виставки «Ук­раїна Радянська в сою­зі незламнім цвіте», знайомляться з літерату­рою і стають творцями свого щастя.

Н. ГЛАДУН, завідуюча Дружбівською сільською бібліо­текою.
Прапор перемоги, 1978 р.
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 448 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

    Коли не зайдеш у Дружбівську сільську бібліотеку, тут завжди багатолюдно. Сюди приходять колгоспники, учні, молодь села, щоб прочитати свіжі газети, журнали. В читальному залі чимало стендів, на яких показані успіхи хліборобів колгоспу «Комунар», району, нашої країни. На стелажах рівними рядочками книги: наукові і худож­ні. У бібліотеці нараховується понад 1200 читачів. До їх послуг є понад, 13 тисяч примірників книг.
   На фото: листоноша Ємілія Петрівна Ярмусь (зліва) і вчителька Дружбівської восьмирічної школи Надія • Іванівна Павлишина оглядають нову художню літерату­ру.
Фото В. Грицайчука,
Прапор перемоги,10 жовтня,1972р.
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 393 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

   
   Завідуючу бібліо­текою Надію Гладун в цю гарячу пору сільськогосподарських робіт завжди мож­на бачити серед лю­дей. Вона частий і бажаний гість на зерноочисному току, тваринницькій фермі, на картоплярському і буряківничому лані. І скрізь її радо зуст­річають, бо Надія Гладун завжди прине­се приємні новини ба­гатогранного життя на­шого району, області, республіки і за рубе­жем. Своїм пристрасним словом агітатора і політінформатора вона запалює трудівників села на нові трудові звершення в ім'я даль­шого розквіту рідної Вітчизни.
І. КРУК, О. КУЧЕРУК.
Прапор перемоги, 1972, 13 вересня.
Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 408 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

    Бібліотека с. Дружба – одна з кращих у Червоноармійському районі. Її послугами користуються понад тисяча читачів. Завідуюча бібліотекою Н.М.Гладун проводить велику роботу по пропаганді книги, особливо безсмертної спадщини В.І.Леніна.Тут часто відбуваються читацькі конференції, літературні вечорм, колективні обговорення книг,читаються бібліографічні огляди літератури.
    Цікаву і всебічну роботу проводить бібліотека назустріч ХХІV з’їзду КПРС і ХХVІ з’їзду КП України. Це – ленінські читання на тему «В.І. Ленін і будівництво комунізму в нашій країні», «Від з’їзду до з’їзду».
    Нещодавно обласне управлыння культури та обком профспілки працівників культури присвоїли цьому закладу звання «Бібліотека відмінної роботи». Цього почесного звання удостоєні й інші сільські бібліотеки – Демидівська Млинівського, Томашгородська Рокитнівського, Великоклецька, Коловертівська Корецького районів. Всього тепер га Ровенщині працює 148 бібліотек відмінної роботи.

В. Павленко.
Червоний прапор,1971, січень

Бібліотека вчора, сьогодні і завтра | Переглядів: 444 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.01.2013

1-10 11-20 ... 41-50 51-60 61-69