Головна РеєстраціяRSS
Вітаю Вас, Гість
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Легенди рідного краю

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7

    Батьківщина - поле знаходилось під с. Батьків, пізніше його і віддали с. Батькову. Бинда - селянські земельні наділи, що були вузької і довгої форми схожої на стрічку (бинду). Очевидно, пан так наділив селян землею.
    Волоки - на цьому полі дуже росло багато волошок, а старі люди на них казали волоки.
    Записано Присяжнюком Віталієм зі слів діда, Присяжнюка Олексія Миколайовича.
    Очевидно, що волоки лан - 16га, на які ділились землі, відповідно до закону "Установи на волоки" 1557р.
    Зруби - ріс великий дубовий ліс понад 100 років. Ліс цей зрубали і поле називається зруби.
    Зварицьке - поле належало пану Зваричу.
    Кобані - колись був смерч, що на своєму шляху все змітав, крутив і вирив великий комб. Після цього ішов дощ, заливши водою комб. Від цього пішла назва Кобані.
    Скороди - колись там був панський город, бо земля була най родючішою. Записано зі слів Бурмай Юстини Данилівни.
Легенди рідного краю | Переглядів: 544 | Додав: ya_nazik | Дата: 05.03.2013

    Ріжок-пан на своєму полі посадив ліс. Оскільки поле було форми рогу, то і ліс назвали ріжок.
     Недалеко від лісу поселились люди.
     Поступово вони стали вирубувати ліс і він набув форми рогу.
     Круглик - колись там росло небагато дерев. З насіння та коріння вони поступово розросталися і ліс став круглої форми.
     Шпановщина - біля лісу поселився один господар. У нього було багато черешень ранніх, які називали шпанками. Від цього і пішла назва лісу, який і по сьогодні називається Шпановщиною. Записано зі слів Ковальчука Юхима Миколайовича.
Легенди рідного краю | Переглядів: 751 | Додав: ya_nazik | Дата: 05.03.2013

    Назва цих трьох гір, кажуть , походить від назви старовинного українського посуду - макітри. І справді, здалеку ці гори нагадують перевернуті догори дном макітри. А ще гори Макітри славляться тим, що на них росте сон - трава, рослина, яка занесена до Червоної книги.
 
 
    Із історією колишніх сіл, що тепер є лише вулицями, пов'язано багато легенд і переказів, про колишні назви вулиць говорять назви: Казмірі, Пасічники, Бойки, Ступаки, Гамани.
    Хутір Гаї виник на місці невеликого гаю, тому і назва - Малі Гаї, а поряд село - Великі Гаї.
    Лісовики –в лісі.
    Бойки - жив багатий пан Бойко. Мав свій ліс.
    Казмірі - тут, у гористій місцевості жив поляк по прізвищу Казмір. Мав він три сини. Хлопці були господарями, їх поважали. Від них пішла назва Казмірі.
    Пасічники - назва пішла від прізвища Пасічник.
    Ступаки - назва також пішла від прізвища Ступак.
    Гамани - на цьому місці жив багатий пан з грішми, повними гаманцями.
Записано зі слів Ступака Антона Йосиповича.
Легенди рідного краю | Переглядів: 573 | Додав: ya_nazik | Дата: 05.03.2013

    У бідному, нещасному селі Дранча панував цар Горох. З раннього ранку до пізньої ніченьки працювали на нього селяни. Важкою, непосильною працею вони заробляли собі на кусок хліба.
    На цей час вони вирощували коноплі. Коноплі достигали ,їх зжинали і носили, возили до лугу мочити. Це була надзвичайно важка праця. Руки , які весь час знаходилися у воді, ставали червоні, немов налиті кров’ю. Спину неначе хто сік ножем.
    Люди швидко стомлювалися і працювали не завжди обережно, часто недозбирані коноплі залишалися у воді і перетворювались в гниль . Звідси й пішла назва - Гнилий луг.
 
Легенди рідного краю | Переглядів: 512 | Додав: ya_nazik | Дата: 05.03.2013

     Давним - давно на полі Шлячина в долині Комбаня сталася надзвичайна подія. Ранньою весною , а це було на свято Пасхи , весело щебетали пташки , лагідне сонечко ласкало матінку - землю, небо було погоже і голубе . як завжди буває на будь - яке свято.
     І цей святковий день пан робив для селян вільним днем , Вони не йшли до пана , а виходили орати свою нивку. Вийшов і наш односельчанин в поле зі своїми волами і вірним другом собакою. Коли всі люди святили паску, чоловік заходився коло земельки. Враз земля розійшлася. Чоловік , воли та собака провалились.
    Старі люди розповідають , що коли поїхати ранньої пори, як у церкві святять паску , на Шлячину , прикласти вухо до землі, то буде чути , як гавкає собака і чоловік кричить до своїх волів: „ Гей ! Цоб! Цабе!"
Легенди рідного краю | Переглядів: 730 | Додав: ya_nazik | Дата: 05.03.2013

    Підніжжя мальовничої гори вкрите величезними лісами , Та ось у цьому непрохідному лісі одна за одною почали заявлятись вбогі хатинки, у яких панували страшні злидні, голод , хвороби.
    З західної сторони простяглася гора. Вона приваблювала своїм" різнобарв"ям. Тут можна було побачити найрізноманітніші квіти : сон - траву, медунки, звіробій, материнку. Від п’янкого запаху, здавалося , людина забуває й про своє горе. Сама гора являла собою не гостру вершину, а плоскогір’я. Боно служило пасовищем. Гора одержала назву від села - Дранецька.
 
Легенди рідного краю | Переглядів: 491 | Додав: ya_nazik | Дата: 05.03.2013

    Було це в сиву давнину, коли турки напали на Почаїв.
    У 1675 році на Красній горі відбулася вели­ка битва між турками і місцевим населенням, в якій нападники зазнали поразки. Обагрену людською кров'ю гору починають називати Красною. Є й інша версія. Підійшли турки до Почаєва. Люди були в розпачі. Вони боялися, що їхнє місто буде пограбоване і спалено разом з Почаївською Лаврою. З надією, що Матір Божа їх захистить, багато людей зібралися коло мо­настиря і пристрасно молилися. Градом поси­палися стріли з боку турків на Почаївську оби­тель. Але що це? Стріли поверталися назад, вбиваючи загарбників. Це Мати Божа розпро­стерла руки над монастирем, щоб не допусти­ти до священного місця іновірців. Турки зляка­лись І почали тікати. їх шлях пролягав через гору, що височіла на схід від теперішньої Друж­би. Зі списами, вилами і шаблями кинулися дранчуки на ворога. Перелякані турки втікали стрімголов. На цій горі турецький хан загубив червону шапку. Отямившись, вернувся за нею, але не знайшов. З цього часу гору звуть Крас­ною.
 
Легенди рідного краю | Переглядів: 544 | Додав: ya_nazik | Дата: 05.03.2013