Історія створення Дружбівської ПШБ
«Усе, що створено розумом,
Усе до чого прагне душа,
Як янтар на дні морському,
У книгах дбайливо зберігається»
Ю. Ванаг.
Бібліотека – це храм мудрості, Берегиня книжкового скарбу і людського знання, центр спілкування і духовності. «Книжки складають скарбницю людського знання, нескінченний літопис праці, успіхів і невдач людського розуму, вони в усі часи були найбільшою силою, що рухає світом».
Дружбівська бібліотека була створена в 1946 році. Це була хата – читальня. В одній половині був клуб, в іншій бібліотека, яка нараховувала близько 20 примірників книг.
Першим бібліотекарем був Чуй Семен. Із розповіді старожилів записано, що він був вбитий в 1948 році у бібліотеці і закиданий зверху книгами.
Другим бібліотекарем був завідуючий клубом Подолян Микола. Клуб і бібліотека розміщувалися в пересувному вагончику. У 1949 році стали називати бібліотеки сільськими.
У 1955 році після закінчення Дубнівського технікуму підготовки культурно – освітніх працівників Міністерства культури УРСР прийшла працювати у бібліотеку ГЛАДУН НАДІЯ МИКИТІВНА – 1933 року народження. Надія Микитівна працювала до 1984 року – нагороджена медаллю «За трудову доблесть». Бібліотека носила звання «Бібліотека відмінної роботи».
Н. М. Гладун була пристрасним пропагандистом книги, жила життям своїх читачів, душею вболівала за їхні трудові перемоги. Брала участь у випуску листівок, блискавок, листків трудової слави, оформляла пересувні книжкові виставки у кімнаті тваринника. У 1960 роках при бібліотеках працювали книгоноші, які носили книги на ферму, тракторну бригаду, на тік. Перед виборами до сільських, районних, обласних Рад народних депутатів, до Верховної ради у бібліотеках створювали «Агітпункти». Скликалися наради агітаторів,складалися плани. Агітатори знайомили односельчан з біографіями кандидатів, вели роз’яснювальну роботу.
З 1978 -1980 рік працювала бібліотекарем ГЕГА ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА , яка разом з Надією Микитівною пропагувала книги серед населення.
Читацька конференція «Бойовий шлях комсомолу Ровенщини» - проводить Гега О.В, Гладун Н.М
В січні 1977 року було здійснено централізацію бібліотечної мережі . Районна масова бібліотекам була перейменована на центральну, а сільські бібліотеки отримали нову назву бібліотека – філіал.
Словами Володимира Мономаха «Коли добре щось умієте – того не забувайте, а чого не вмієте – того навчайтесь » , я хотіла б почати розповідь про бібліотекаря, яка усе уміла, і завжди вчилась МАРІЮ ЮХИМІВНУ КЛЮЙ – 25.10. 1961 р. народження. Марія Юхимівна працювала у бібліотеці з ( 1. 02. 1984 - 31.07.2003) роки. Вона віддавала всі сили, вміння, знання читачам бібліотеки. Завдячуючи її у бібліотеці зібраний великий краєзнавчий, народознавчий матеріал. Марія Юхимівна неодноразово нагороджувалась грамотами та цінними подарунками.
Разом з Марією Юхимівною працювала бібліотекарем ГАЛИНА АНДРІЇВНА ВЕЛИНЕЦЬ з (1980 - 1998) роки. Вона активно пропагувала книги серед населення, використовуючи при цьому комплекс заходів, спрямованих на розкриття ролі книги у житті. З цією метою проводилися літературні ранки,вечори,вікторини, конкурси.
З 1986 – 1988 роки працювала у бібліотеці ЧЕРНЯК МАРІЯ ВАСИЛІВНА, яка заміняла Клюй Марію. В 1988 році бібліотека була перенесена у фойє клубу , старе приміщення було в аварійному стані. А в 1993 році було виділено в приміщенні школи дві кімнатки для сільської бібліотеки і перенесено весь фонд літератури. У 2002 році розпочався експеримент по реорганізації бібліотек. Бібліотека – філіал с. Дружба була об’єднана з шкільною бібліотекою і стала називатися – публічно – шкільною бібліотекою.
Після об’єднання бібліотек залишилася працювати в ПШБ СОБОЛЕВСЬКА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА - 4.03 1966 року народження, стаж роботи 26 років. Після закінчення Дубнівського культурно – освітнього училища, яке закінчила з відзнакою в 1984 році була направлена в Бугаївську сільську бібліотеку, де працювала до 1988 року. 1987 році поступила в інститут культури на заочне відділення, який закінчила в 1992 році. Живу і працюю під таким гаслом « Йти вперед – значить втратити спокій, залишитись на місці – значить втратити себе» С. Кьеркегор. І цей спокій був втрачений з 1989 року, коли пішла працювати у Дружбівську шкільну бібліотеку.