Головна РеєстраціяRSS
Вітаю Вас, Гість
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Архів матеріалів

           Згідно календарно – тематичних планів  у  другому і десятому  класах  провідним бібліотекарем публічно – шкільної  бібліотеки  с. Дружба проведено бібліотечні уроки на тему: «Ознайомлення учнів з поняттям  «абонемент» та роботою бібліотекаря на абонементі. Формування навичок добирати книги на різні теми»;  «Довідкова література: словники, довідники, енциклопедії»

  

         Діти з задоволенням ознайомилися з цікавими  книгами, довідниками, словниками,енциклопедіями, а також з краєзнавчими матеріалами про наше село.

         Бібліотечно – бібліографічні   уроки формують у школярів  потребу у систематичному читанні, навичок самостійного вибору книг їх пошуку у бібліотеці, вмінь правильно читати книгу, користуватися довідковими виданнями і періодикою, а також популяризація книги і всебічне задоволення інформаційних потреб користувачів.

  

Переглядів: 1140 | Додав: ya_nazik | Дата: 06.04.2017 | Коментарі (0)

        У Дружбівські  ПШБ оформлена виставка – перегляд  «Невмирущий Кобзар». Продемонстровано видання «Кобзаря» 1948 року.

      З  матеріалами виставки провідний бібліотекар  ознайомила  присутніх на конкурсі знавців творчості  Т. Г. Шевченка, проведеного педагогом – організатором  Ящун Т. М. У конкурсі  взяли участь учні  шостого і сьомого класів. Перемогу  вибороли  учні сьомого класу.

 

Переглядів: 682 | Додав: ya_nazik | Дата: 12.03.2017 | Коментарі (0)

      Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. .На Майдані пліч-о-пліч стали українці , вірмени, грузини і білоруси. Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.

     Кожен із Небесної сотні заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшановувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили.

       У Дружбівській ЗОШ педагог-організатор провела загальношкільний захід «Герої не вмирають», який розпочався звучанням Гімну Небесної сотні. Вчитель історії Кашуба Л.М. пригадали про трагічні події лютого 2014 року, учні декламували вірші, переглянули відео-презентацію, запалили «Свічу памяті» та вшанували героїв хвилиною мовчання .

        Бібліотекар Соболевська Н.М. оформила  виставку – перегляд «Герої не вмирають, герої серед нас». Директор школи Пашуля Н.Л. закликала всіх учнів бути справжніми патріотами своєї України. На завершення заходу урочисто прозвучав Гімн України.

       Герої не вмирають! Так ми говоримо про тих, хто віддав своє життя за Україну, за гідне буття українців, за кращу долю своїх дітей та онуків, усіх наступних поколінь. І, звичайно, вони вічно житимуть у наших серцях, у нашій пам'яті. Вони - Герої Небесної Сотні

Переглядів: 572 | Додав: ya_nazik | Дата: 26.02.2017 | Коментарі (0)

      До річниці виведення військ з Афганістану у Дружбівській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено ряд заходів. Так у  публічно - шкільній бібліотеці була оформлена виставка  - презентація: «Наші земляки – учасники бойових дій на території Демократичної Республіки Афганістан».Протягом 14.02 проводились уроки мужності, виховні години.

     Педагогом –організатором була проведена тематична лінійка: «Ти – вічний біль, Афганістан».  Учні читали вірші та спогади очевидців цих страшних подій. Завершився захід хвилиною мовчання усіх загиблих у цій страшні війні.

Переглядів: 662 | Додав: ya_nazik | Дата: 15.02.2017 | Коментарі (0)

      «Майбутня доля мислилась Соборно»  - таку назву має виставка – екскурс  оформлена у Дружбівській публічно – шкільній бібліотеці. Педагог-організатор  Ящун Т. М. провела загальношкільний захід «Соборність нації єднає». Вчитель історії Кашуба Л.М. розповіла, що дзвони історії віками будили український народ до боротьби за свою незалежність. Волелюбний народ хотів жити вільно і свідомо виступав проти колоніального ярма, воліючи бути господарем на своїй землі.

Переглядів: 586 | Додав: ya_nazik | Дата: 23.01.2017 | Коментарі (0)

 

 Прости нас, пам’яте, прости!

"Згадайте нас - бо ми колись жили.

     Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

                                             Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно."

   З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати провідним бібліотекарем Дружбівської ПШБ  було оформлено тематичну поличку «Скорботний тридцять третій» та зроблено перегляд матеріалів  на лінійці-реквієм "Запалюємо пам'яті свічу". Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та послухали виступ вчителя історії з даної тематики. Звертаючись до учнів школи, Людмила Миронівна закликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті в суботу о 16.00.

Переглядів: 695 | Додав: ya_nazik | Дата: 26.11.2016 | Коментарі (0)

       Виставку-перегляд:  «Моя країна – Україна»,   приурочену  Дню Незалежності України, у День знань було презентовано провідним бібліотекарем Дружбівської  публічно-шкільної  бібліотеки  Наталією Миколаївною  на першому уроці «Від проголошення Незалежності до нової України».   5 клас, де відбувався захід, був святково прикрашений.   Урок розпочав класний керівник  Соболевський Василь Антонович  розповіддю , про те, що 24 серпня наша держава святкує свій 25-річний ювілей. Коротко пригадав історичне минуле України, розповів про сьогодення.  Діти  декламували вірші про Батьківщину.

      Наталія Миколаївна розповіла про   село як маленьку частинку Батьківщини. Провела перегляд літератури та презентацію збірок  краєзнавчих матеріалів – результат своєї багаторічної праці :  «Історія та легенди села Дружба», «Камені говорять», «Сакральне мистецтво храмів», «Сузір’я видатних людей», «Долі, обпалені війною», «Дорогами Афганістану», «Це нашої історії рядки: Історія бібліотеки», «Дружбівський цегельний завод».

      Головне завдання  уроку, що відбувся: Доля України – в наших з вами руках, а  тому швидше до праці, до великої клопіткої праці, яка починається у школі. 

Переглядів: 830 | Додав: ya_nazik | Дата: 26.08.2016 | Коментарі (0)

       Для учнів 1-11 класів педагог-організатор Ящун Т.М. , вчитель української мови Проказюк О.П. та бібліотекар Соболевська Н.М. підготували свято «Квітни, мово, солов’їна!». Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст усіх учасників. Розпочалося свято «Молитвою до мови» -

 К. Мотрич, яку з великим натхненням і вірою в серці прочитали учні 6- класу.

       Проказюк О.П. розповіла учням історію виникнення свята і коли його почали відзначати в Україні. Вона також наголосила на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови. Продовжили свято читці-декламатори . У кінці пролунала пісня «Рідна мова» у виконанні Романюк Н., Проказюк І., Благовірна В. -  під керівництвом Ящун Т.М. Завершила свято Соболевська Н.М, яка зробила перегляд книг із  книжкової виставкою та закликала їх зберігати і шанувати свою мову, заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України.

Переглядів: 733 | Додав: ya_nazik | Дата: 14.03.2016 | Коментарі (0)

           Історія будь – якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати  і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.

      В Дружбівській школі в рамках відзначення Дня Героїв небесної сотні та з метою вшанування пам’яті про них  відбулася лінійка-реквієми «Герої не вмирають».

 

     Лінійку розпочала педагог – організатор Ящун Тетяна Миколаївна. Прозвучав  Гімн України. Із вступним словом виступила завуч по виховній роботі Костюк Наталія Іванівна. Хвилиною мовчання вшанували  Героїв Небесної сотні, горіла Свіча пам’яті. Учні: Ящун Дарина, Благовірна Ірина, Благовірна Віка, Проказюк Іларія, Ковалик Мирослава, Присяжнюк Настя, Романюк Настя, Решетило Марта.  декламували вірші, згадали імена Героїв Небесної сотні, та почули про значення Революції гідності для України. 

      Бібліотекар Соболевська Н.М. показала презентацію, про незабутні сторінки історичного минулого України, про Революцію гідності та події на Майдані, де за офіційними даними загинули більше сотні людей.

       Виступаючі закликали дітей пам’ятати героїв Небесної сотні та молитись  за нашу країну, батьків, за захист нашої вітчизни. Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її обороні. На нашій землі добро та зло зійшлися в смертельній сутичці, але ми сподіваємось та віримо, що добро переможе.    

Переглядів: 826 | Додав: ya_nazik | Дата: 20.02.2016 | Коментарі (0)

      У Дружбівські публічно – шкільні бібліотеці відбулося засідання клубу за інтересами «Народознавець» на тему: «Виготовлення ляльки - мотанки».

      Перед тим, як приступити до виготовлення ляльки, завідуюча бібліотекою ознайомила дітей з історією виникнення ляльки, які матеріали  потрібні для її виготовлення.

     Лялька – мотанка є одним із найдавніших символів української культури.  Лялька виконувала важливу функцію – оберегу. Дуже часто ляльки в давнину створювались для того, щоб відвести біду чи хворобу від людини чи родини. У зв’язку із цим прийнято було робити фігурки без облич, для того, щоб насправді оберігали. Не обов’язково кожна мотанка повинна мати звичний хрест на обличчі: «Хрест на обличчі – особливість саме української мотанки».          

     Члени клубу, учні 6 класу: Ящун Дарина, Ковалик Мирослава, Присяжнюк Анастасія, Олексюк Марія, Благовірна Ірина, Дубина Іванна з захопленням приступили до виготовлення ляльки – мотанки, вони дуже старалися. В кожної вийшла своя, оригінальна лялька. Діти залишилися задоволеними.

     Я думаю, що ми долучилися до виховання глибокого почуття любові до рідної домівки, до стародавніх символів наших предків. І надалі будемо берегти і примножувати традиції і духовні надбання народу. 

Переглядів: 764 | Додав: ya_nazik | Дата: 23.11.2015 | Коментарі (0)

1 2 3 »