Меню сайту
Категорії розділу
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » Статті » Бібліотека вчора, сьогодні і завтра |
У категорії матеріалів: 27 Показано матеріалів: 1-10 |
Сторінки: 1 2 3 » |
У Дружбівській школі з нагоди Дня партизанської слави на загальношкільний захід були запрошені учні 1-11 класів. У своєму виступі я акцентувала увагу дітей на складному та драматичному шляху розвитку партизанського руху в Україні 1941 -1944 рр.
Учні 9 класу разом із педагогом-організатором Т.М.Ящун підготували усний журнал « Шляхами партизанської слави». Прозвучали пісні партизан, поезії, обпалені війною. Школярам продемонстрували документальний фільм «Війна партизанська», а для перегляду на виховних годинах були запро поновані художні фільми про партизанський рух років Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.
Увагу школярів у публічно-шкільній бібліотеці привертала тематична виставка художньої, публіцистичної літератури.
Оксана ПРОКАЗЮК,
заступник директора школи з виховної роботи.
Прапор перемоги, 2010, 7 жовтня. |
"Цвітуть барвисті квіти,
І річечка біжить.
Любіть природу, діти,
І завжди бережіть ", - такими словами розпочалася подорож «У країну барвистих квітів», яку провела завідуюча бібліотекою с.Дружби у пришкільному таборі. Активну участь у проведенні подорожі взяли всі учні. Ведучим був казковий гном - Андрій Ковалик, у ролі соняшника - Павло Олексюк, будяка
- Павло Горопаха, півонії - Галина Малецька, троянди - Іванна Віннічук, фіалки - Орися Ящун, чорнобривця - Олександр Грицай, конвалії - Софія Грицай, волошки - Алла Поляк, гладіолуса - Олександр Решетило, барвінка - Ігор Поляк, шипшини - Марія Градова. Керівник табору Т.М.Ящун провела вікторину «Відгадай квітку». Було оформлено тематичну поличку «Квіти - окраса життя», проведено перегляд літератури на цю тему. Відбувся конкурс загадок про квіти, рослини. Під керівництвом музичного керівника діти виконували пісні «Чорнобривці», «Сині фіалки», «Волошки» та інші.
Наталія СОБОЛЕВСЬКА,
зав. Дружбівською публічно-шкільною бібліотекою.
Прапор перемоги, 2010,18 червня |
У Дружбівській школі проведено тиждень історії'. Відкрився він екскурсією у шкільний музей, яку провела вчителька історії Л.М.Кашуба.
Діяла книжково-ілюстративна виставка «Сторінками історії». Цікавим був виступ Кліо - покровительки Історії у виконанні учениці 11 класу Мирослави Орловської. Для шанувальників історії прозвучала пісня «Україна» у виконанні учнів 8 класу Іванни Лесик та Ірини Юсюк.
Наступного дня учні 10-11 класів взяли активну участь у конкурсі «Юних дипломатів» - переможцем став учень 11 класу Олександр Ткачук. Із захопленням пройшли змагання у клубі «Веселих і кмітливих істориків». З учнями 6-7 класів відбулася «Незвичайна подорож Дніпровськими порогами». Пороги були етапами конкурсу. Учні виконували танець «Гопак», козацьку пісню, демонстрували знання з історії, перебирали змішане з рисом пшоно для каші, а на п'ятихвилинному відпочинку змагалися у пришиванні ґудзиків. Переможцем у цих конкурсах став учень 7 класу Андрій Музика.
Наступним етапом був конкурс «Цікава історія», що передбачав запитання з музики, архітектури, історії. Найактивнішою тут була Надія Юсюк з 7 класу. На четвертий день відбулося засідання "Історичного клубу. В інсценізації героїчної вистави «Життя і побут козаків» активну участь взяли учні 8 класу Микола Костюк, Ірина Юсюк. А в інтелектуальній грі «Життя і побут козаків» перемогла учениця Іванна Лесик.
Завершився тиждень історії лінійкою-реквієм «Волі народної дзвін» - в пам'ять загиблих під Кругами. Активну участь взяли учні 8 класу, а також Мирослава Орловська й Ольга Токмина з 11 класу.
Було оформлено книжкову виставку «Герої Крут - ніхто не забутий». Під час тижня читачі бібліотеки долучилися до історичного минулого українського народу, дізналися багато чого нового про життя і побут козаків, вшанували подвиг героїв Крут.
Наталія СОБОЛЕВСЬКА,
завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с. Дружби.
Прапор перемоги, 2010,12 лютого |
У Дружбівському ЗНЗ з нагоди 195-ї річниці від народження Т.Шевченка проведено конкурс читців його поезії, в якому взяли участь А.Ковальчук (1 кл.), О.Ящун (2), Г.Малецька, Ю.Магаревич, Н.Ладкж (3), А.Ладюк, В.Боровець (4), Н.Чуй (5), Г.ЛІтвінчук (6), Ю.Пасічник (7), М.Шмельова (8), Ю.Токмина (9), Т.Чучмай (10), І.Ковалик (11 кл.). М.Шмельова виконала пісню «Плавай, плавай, лебедоньку...». Зі вступним словом виступила педагог-організатор Т.Ящун, яка, зокрема, зазначила: "Щороку березень приходить до нас пам'ятною датою - днем народження Т.Шевченка. Щось глибоко символічне є в тому, що Шевченко прийшов у світ в пору воскресіння природи, о тій благословенній порі, коли весняний вітер і високе сонце пробуджують до життя все суще на землі. Так і слово Великого Кобзаря, буйна весняна життєдайна сила його кришить і крушить кригу байдужості у людських душах, рушить каземати і мури насилля, зла, несправедливості, соціального і національного гніту. Слово Шевченка підносить людину і народ, дарує кожному з нас чисте світло надії на щастя, правду і добро".
Під час заходу було оформлено книжкову виставку «Т.Г.Шевченко - Великий Кобзар України», а також проведено перегляд літератури, вікторину «Життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка» .
Наталія СОБОЛЕВСЬКА,
завідуюча публічно-шкільною бібліотекою с.Дружби
Прапор перемоги,2009, 20 березня. |
![]() У Дружбівській ПШБ проходить акція «Подаруй книгу бібліотеці». Багато читачів взяли в ній участь. Це - Катя Маленька, Андрій Ковалик, Ганна Ткачук, Віра Чуй, Надя Чуй, Іра Клєц.
Велика подяка завідуючій Дружбівською амбулаторією Галині Ярославівні Бондар, яка подарувала свою домашню бібліотеку з цінними книгами. Ці книги читачі уже з радістю читають.
Наталія СОБОЛЕВСЬКА,
завідуюча ПШБ с. Дружби.
Прапор перемоги,2008,19 грудня |
![]() Кожному відвідувачеві бібліотеки - її увага, ввічливе ставлення, цінна порада. Тут не лише одержують книги, але й цікаво спілкуються. Найбільше Наталію Миколаївну люблять діти, з нею завжди неймовірно цікаво і весело. До них у неї особливий підхід. Навчити дітей мислити, жити і працювати в новому суспільстві -завдання не з легких. Щоб краще розкрити ту чи іншу тему, вона використовує елементи гри. Юні читачі разом із нею обговорюють ' прочитане, знайомляться з новинками літератури. Спільно з учнівським та педагогічним колективами проводить різноманітні масові заходи, бере участь у предметних тижнях, підготовці класних годин. Доброю традицією для бібліотеки стало проведення Тижня дитячої та юнацької книги, під час якого організовуються літературні ранки, конкурси, вікторини. У Всеукраїнському молодіжному творчому конкурсі «Легенди рідного краю» активну участь взяли й читачі бібліотеки. Робота учня Михайла Соболевського «Легенди мого рідного села Дружба» в районному турі конкурсу визнана однією з кращих.
Валентина СТАНІСЛАВЧУК,
провідний бібліотекар районної дитячої бібліотеки.
Прапор перемоги, 2008, 26 вересня |
В усіх народів світу існує повір'я, що той, хто забув звичаї батьків, карається людьми і Богом, І ця людина блукає світом, як блудний син, ніде не може знайти собі притулку. Тож відродження культурної пам'яті народу - завдання всіх нас. У Дружбівській ПШБ відбулося засідання клубу «Народознавець», девіз якого «Знати і вивчати народні традиції і обряди». Кожне його засідання - це свято, згадка про забуті традиції та звичаї нашого народу. І пройшло воно у формі усного журналу «Немає переводу добрим звичаям народу».
Активну участь у його проведенні взяли всі учні 6 класу, які були одягнені у вишиті сорочки, а дівчатка - ще й з заплетеними косами. Була оформлена виставка вишитих рушників, хусток, сорочок і старовинний український костюм.
Перша сторінка журналу «Український рушник» - це символ, оберіг народу. Діти розповідали про призначення рушників, їх використання, мистецтво вишивки. Друга сторінка - «Національний традиційний одяг, вишита сорочка». Я розповіла легенду «Як почалися вишивки», а діти говорили про те, що означає кожен візерунок на сорочці. Наші пращури вірили, що вишита сорочка захищає людину від негоди та ворожих сил.
Третя сторінка - «Хустка, як національний символ України».
- Я не панна, я - господиня, у мене хусток повна скриня! - такими словами розпочала сторінку Юля Пасічник. Інші школярі розповідали про традиції і обряди, пов'язані з хусткою. Четверта сторінка - «Рости, коса, до пояса!».
В Україні розкішна дівоча коса була своєрідною ознакою охайності. І про косу говорила Оля Побережник. Цікаво пройшов конкурс «Заплети косу!» Хлопці заплітали дівчаткам коси, до речі, всі вони в класі з довгими косами. Роботу перукарів оцінювали учні 5-9 класів. Переможцем став Іванко Ковалик, який заплітав косу Уляні Малецькій.
Діти підготували прислів'я і приказки з цієї теми. Ірина Юсюк і Юля Пасічник виконали пісню «Розпустили кучері дівчата». Класний керівник 6 класу В.А.Соболевський загадував загадки, які розгадували всі глядачі.
Наталія СОБОЛЕВСЬКА,
завідуюча Дружбівською ПШБ.
Прапор перемоги,2008, 13 червня |
Краєзнавча робота Радивилівської централізованої системи публічно-шкільних бібліотек один з найважливіших напрямків культурно-просвітницької діяльності.
Посиленню інтересу до історії рідного краю сприяв Всеукраїнський молодіжний творчий конкурс "Легенди рідного краю", започаткований Державною бібліотекою України для юнацтва. Проходить він з 1 січня до ЗО березня. Участь у конкурсі допомогла молодим людям заглибитися в історичне минуле краю, дізнатися про традиції та звичаї наших пращурів, пізнати релігійні і демонологічні вірування українців, почерпнути відомості з топоніміки й вивчити легенди свого краю.
Дослідження наших читачів цікаві не тільки для району. Журі підбило підсумки: І місце виборов учень 11 класу Крупецької ЗПСШ Олександр Протас за роботу «Легенди Крупця - мого рідного села», II місце розділили учениця Радивилівського професійного ліцею Ганна Юзвяк («Берестечко нашої пам'яті, незалежності та майбуття») та дев'ятикласник Дружбівської ЗОШ Михайло Соболевський («Легенди села Дружба»), III місце здобула учениця 9 класу НВК «Школа №1 -гімназія» Олена Левценюк («Легенди в топоніміці рідного краю»).
Переможці районного туру будуть нагороджені грамотами та пам'ятними сувенірами, а їх роботи надіслані в обласну бібліотеку для юнацтва для подальшої участі в конкурсі.
Хочеться відзначити також роботи учениці 6 класу Іващуківської ЗОШ Руслани Довгаль та студентки І курсу РДГУ Іванни Шулевської.
З матеріалами наших переможців можна буде ознайомитися на сайті центральної районної бібліотеки під рубрикою «Легенди нашого краю»
Роботи переможців від області надсилатимуться до Держбібліотеки для юнацтва - для подальшої оцінки радою експертів. Кращі роботи будуть розміщені на урядовому сайті для юних громадян і нагороджені Секретаріатом Кабміну подарунками та призами.
Щоб не вивітрилася з пам'яті історія нашого краю, не зникли безслідно його легенди, й проводиться такий конкурс.
Валентина КОПЦЮХ,
провідний методист центральної районної бібліотеки.
Прапор перемоги,2008,4 квітня |
У Дружбівській ЗОШ у 2 класі, проведено класну виховну година «Неси добро у світ природи». У вступній бесіді класовод Галина Володимирівна Демчина розповіла, яке дороге, прекрасне слово -Батьківщина. Все найдорожче в людини одне: серце - одне, життя - одне. Вітчизна - теж одна. Без неї людина - немов дерево без коріння. Звернулася до дітей з запитанням: яке найбільше багатство нашої країни?
Андрійко Ковалик відповів, що природа споконвіку не шкодує нам нічого, несучи щедро всі свої дари. А від нас щоденно просить лише одного: щоб до неї люди були добрими.
Почалась мандрівка у світ природи. Галинка Малецька продекламувала вірш про ліс, закінчивши його словами: «Я несу із лісу пісеньки». Діти пояснили зміст цього речення. Анютка Ткачук розповіла сумну історію про загублену берізку: «Весна ішла - життя всім дарувала. А на землі берізка помирала». Сашко Решетило, Назар Ладюк, Павлик Олексюк, Павлик Горопаха, Іванко Польовий, Марійка Градова взяли участь в інсценуванні вірша про берізку. В ролі дівчинки-берізки була Анютка Ткачук.
Читали вірші про природу Алла Поляк, Сашко Решетило, Юра Мага-ревич, Павлик Олексюк, Андрій Ковалик.
Наступна зупинка - вода. Учні розповідали, яке значення має вода в житті, в природі. Обговорювали ситуацію про забруднення озера.
Дівчинка-річка у блакитній сукні (Іванка Віннічук) прочитала вірш про забруднення річки і закінчила словами: «Я прошу вас, люди добрі! Не засмічуйте ви нас! Збережіть для покоління, що прийде вже після нас». Діти підсумували: вода - це життя на землі, треба економити і берегти її - ми на планеті не одні. Наступний маршрут руху - «Конкурс чомучок»."Чи ість їжачок яблука?" Діти зробили висновки. Вирішували проблемні ситуації. Проводився конкурс «Слідопити». Що вони чинитимуть, коли на їхніх очах ламатимуть гілки, бігатимуть по клумбах, нестимуть оберемками конвалій і лікарські рослини, хлопчики ловитимуть метеликів?
Вчителька попросила дітей завжди пам'ятати, що тварини, дерева та птахи самі не зможуть захиститися. Марійка Градова прочитала вірш «Метелика ловити я не хочу». Склали екологічну пам'ятку «Вузлики на пам'ять». Завідуюча бібліотекою оформила книжкову виставку «Дивосвіт природи» і зробила перегляд літератури.
Наталя СОБОЛЕВСЬКА,
завідуюча бібліотекою с.Дружби.
Прапор перемоги,2008, 30 травня |
Протягом усього життя Григорій Сковорода, 285-річчя від дня народження якого відзначається цими днями, послідовно уникав усього того, що могло уярмити його дух і волю до свободи, і з повним правом заповів написати на своїй могилі слова: «Світ ловив мене, та не впіймав».
Великий український мислитель, філософ і письменник до самої смерті жив мандрівним життям, даючи рідкісний приклад гармонії слова і діла, науки та життя. Він навчав - живучи, а жив - навчаючи. Серед найдорожчого, що залишив він нам у спадок, - цілюще, життєдайне джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки поколінь.
Саме це стало лейтмотивом під час проведення у Дружбівській публічно-шкільній бібліотеці літературного ранку «Благословенні ви, сліди мандрівника», організованого спільно з учителькою української мови та літератури Євгенією Йосипівною Савич.
Активну участь у підготовці проведенні ранку взяли дев'ятикласники Андрій Іванюк, Мирослава Орловська, Тетяна Чучмай, Ірина Реплянська, Інна Ковалик, Вікторія Молінська, Іван Шеремета, Володимир Градовий, Тарас Воронко, Олександр Ковальчук, Наталія Бохонко, Назар Ступак та інші їхні однокласники.
Наталія СОБОЛЕВСЬКА,
завідуюча Дружбівською публічно-шкільною бібліотекою.
Прапор перемоги,2007, 14 грудня |